No, podatak se odnosi samo na one koji su se obratili liječniku za pomoć, a velik je i postotak onih koji to nisu učinili, stoga se pretpostavlja kako je ova brojka mnogo veća.
Nakon što je bivši zamjenik britanskog premijera John Prescott prije nekoliko mjeseci s javnosti podijelio priču o svojoj bitci s bulimijom, sve se više muškaraca ohrabrilo i priznalo kako imaju sličan problem. Uskoro je izašlo na vidjelo kako je ta bolest i muška epidemija, budući da su muškarci poput žena 'bombardirani' slikama 'savršenog' tijela.
Za porast broja oboljelih u prehrani stručnjaci uglavnom okrivljuju oglase u lifestyle magazinima u kojima su česte fotografije poput Davida Beckhama u donjem rublju.
Osim kod muškaraca, bilježi se i osjetan porast broja anoreksične dijece - čak 26 posto.
Susan Ringwood, izvršna direktorica udruge za oboljele od poremećaja u prehrani 'Beat', tvrdi kako je problem mnogo veći jer su muškarci tradicionalno manje skloni tražiti pomoć.
'U medijima je naglašen fokus na estetiku tijela, a to utječe na oba spola. Kao što žene pokušavaju zadiviti muškarce, tako i oni čine sve kako bi zadivili žene', rekla je Susan.
'Danas se suočavamo s dva ekstremna problema. S jedne je strane pretilost, a s druge bulimija ili anoreksija', rekla je britanska političarka Anne Milton.