Jutro poslije vatromet u glavi, jedino je ona pucala- od bolova!
Svakim gutljajem u organizam unosimo molekule alkohola. Bezbroj molekula veže se za svaku stanicu u našem tijelu- da dobro ste, čuli baš svaku. Krenimo ispočetka. Nema mamurluka bez alkohola. Da bi se razgradio i dospio u krv, alkohol ide na put našim tijelom.
Što više unosimo alkohola, to je jetri teže. Njezin zadatak je očistiti ga iz našeg krvotoka. I za taj je posao potrebno puno vode koju jetra crpi iz organizma. A kada razina alkohola u krvi dođe na nulu, tada je mamurluk dosegnuo svoj vrhunac.
Dok unosimo alkohol u organizam on zbunjuje naš mozak, neke impulse ubrza, druge potpuno uspori, otkriva Provjereno.
Kada alkohola više nema, mozak počinje oporavak od toga što ga je snašlo, a to sa sobom nosi i glavobolju. I koliko god spavali, mozak se ne može potpuno odmoriti jer je san u pijanom stanju izrazito nekvalitetan, čak se i bioritam poremeti. To je razlog zbog kojeg se nakon pijanstva ljudi najčešće žale na umor. Jer dok enzimi u našoj jetri razgrađuju alkohol stvara se izrazito otrovan spoj acetaldehid koji je 20 puta otrovniji od samog alkohola!
Alkohol nam naime uništi sluznicu želuca. Zato sve teško što u njega unesemo dodatno ga iritira. Stoga nije poželjno konzumirati tešku,masnu i kiselu hranu. Isto tako ne vrijedi ni on klin se klinom izbija. Tako samo zatrpavamo organizam koji se još nije oporavio.
Pospanost, umor, loša koncentracija sve je to popratna pojava kada se servira - alkohol. Mnogi poslije rješenje vide u jednoj stvari - kavi, i to je opet krivo jer ona djeluje kao i alkohol potiče već dehidrirani organizam na izlučivanje tekućine.
S obzirom na to da organizam gubi vodu s njom odlaze i elektroliti- magnezij, kalij, natrij, a oni su itekako važni za funkcioniranje organizma. Ima li onda lijeka za mamurluk? On je spoj 15 simptoma u jednom.
Nema lijeka osim dovoljne količine vode i puno sna, ako je već situacija bila takva da je do njega baš moralo doći.