Od 2004. do danas u Centru se obrazovalo više od 650 liječnika iz 56 zemalja, a stručna podrška pružena je projektima prevencije HIV-a u 13 zemalja, među ostalima, u BiH, Makedoniji, Srbiji, Crnoj Gori, Azerbejdžanu, Pakistanu, Sudanu, Somaliji, Iranu.
Da je Centar od 2003. do danas postigao značajne rezutate koji pridonose promociji hrvatske znanosti i stručnosti na globalnoj razini, ocijenili su na konferenciji ministar vanjskih poslova Gordan Jandroković i ministar znanosti, obrazovanja i športa Dragan Primorac.Jandroković smatra da taj projekt najbolje potvrđuje da je Hrvatska spremna uključiti se u najvažnije međunarodne razvoje projekte i pomoći onima kojima je to potrebno.
Glavni cilj je širenje znanja
Primorac pak smatra važnim što se tu radi o prijenosu domaćeg znanja, što predstavlja važan doprinos u stvaranju Hrvatske kao društva znanja.Svrha donatorske konferencije je prikupiti u fond 120 tisuća eura kako bi stručnjaci Centra mogli u narednom razdoblju educirati najmanje 60-ak polaznika, rekao je direktor Centra prof. Stipe Orešković. Dodao je kako su donatori zasad SZO, UN-ova program za razvoj, a nada se da će im se pridružiti i ministarstva vanjskih poslova te znanosti, obrazovanja i športa, kao i nekoliko hrvatskih kompanija.
Glavne zadaće Centra su izgradnja i širenje znanja i znastvenih spoznaja radi izgradnje kapaciteta za borbu protiv HIV-a u zemljama najzahvaćenijima epidemijom, odnosno stvaranje uspješnih istraživačkih programa za praćenje kretanja epidemije i njezino zaustavljanje.Virusom HIV-a zaraženo je 40 milijuna ljudi u svijetu, a najveći porast bilježe istočnoeuropske zemlje. Ipak, naviše je pogođena subsaharska Afrika gdje je zaraženo 22 milijuna ljudi.