Po prvi put Kinezi će odgovore na pitanja o jednoj od najpoznatijih slika na svijetu moži dobiti direktno od Mona Lise. Peking je naime, 'druga stanica' putujuće izložbe interaktivne klasične umjetnosti prezentirane u tri dimenzije koja je ranije ove godine predstavljena u Južnoj Koreji. Posjetitelji tako mogu komunicirati s antičkim slikama i povijesnim likovima.
Mona Lisa zvijezda
Ipak, glavna zvijezda izložbe je Leonardova digitalna Mona Lisa koja razgovara s posjetiteljima i mijenja izraze lica. Znatiželjni posjetitelji mogu joj se obratiti putem mikrofona pitajući je za godine ili zašto je toliko lijepa. Ona im odgovara i priča o svojoj povijesti. Ova moderna Mona Lisa i trepće, klima glavom i maše posjetiteljima.
Wang Hui, koji je izložbu i doveo u Kinu, kaže kako je ovaj show zahtijevao investiciju od 7,3 milijuna dolara. Pripreme su trajale oko dvije godine, a na njima je radilo 400 inženjera i umjetnika. 'Ovo je prvi put da su 3D tehnologija, holografska tehnologija i tehnologija prepoznavanja glasa zajedno korištene u jednoj izložbi klasične umjetnosti'., rekao je Wang.
'Živa' posljednja večera
Na izložbi se još može vidjeti i igrokaz starogrčkih bogova, te žive slike od kojih su definitivno najpopularnije Da Vincijeva 'Posljednja večera' i 'Ambasadori' Hansa Holbeina. Sveukupno 61 umjetničko djelo Kinezi će moći pogledati još iduća tri mjeseca.