Siromaštvo, rat...

Najopasniji gradovi na svijetu: Iz nekih se možda nećete vratiti živi

Slika nije dostupna
Stanovnici najopasnijih svjetskih gradova osuđeni su na život u njima, a ostali ih izbjegavaju.

Siromaštvo, ratovi, eksplozije i zagađenja samo su dio razloga zbog kojih neki gradovi završavaju na listama najopasnijih na svijetu.

Dok su njihovi stanovnici osuđeni na život u opasnim uvjetima, drugi ih izbjegavaju. Posjet nekom od ovih gradova može vaš koštati glave.

Jakutsk se našao na popisu kao najhladnije mjesto na svijetu s prosječnom temperatirom od minus 50 stupnjeva Celzijevih. Grozni pak potresaju učestali teororistički napadi zbog čev+ga ljudi žive u ručno izgrađenim skloništima bez vode, grijanja i struje.

Ove su države NAJPOŽELJNIJE za useljavanje

Rat u Bagdagu traje od 2003. godine pa se, razumljivo, i on našao na listi najopasnijih. Posebno su ugroženi stranci koje Iračani krive za loše stvari u zemlji.

Eksplozija nuklerane elektrane kriva je za radioaktivnost i velik broj oboljelih od raka u Černobilu.

Dallol u Etiopiji mjesto je nesnosnih vrućina. Srednja temperatura je 34 stupnja Celzijeva, a nerijetko se penje na 46 stupnjeva. Izmjereni maksimum bio je 63 stupnja.

Ruski Norilsk muku muči sa zagađenjem. Biljni svijet ne može opstati, a ogromno područje uopće nema stabala.

FOTO Satelitske snimke: Šuma nebodera, nigdje žive duše

Sudanski Darfur područje je na kojem sukob traje više od pola stoljeća, a samo od 2003. život je izgubilo 300 tisuća ljudi.

Baku u Azerbejdžanu među najzagađenijim je gradovima na svijetu. Zbog dugotrajnog traganja za naftom i njezine prerade bilježi se velik broj oboljelih od raka.

Na kraju popisa koji prenosi Telegraf je otok Vozrozhdeniya. Zbog sušenja Aralskog jezera brojni brodovi ostali su na suhom. Riječ je o jednoj od najvećih ekoloških katastrofa u povijesti čovječanstva, a na ovom području sovjetske vlasti tetsirale su biološko oružje.

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook