Na temelju znanstvenih podataka o našem tijelu, Greg Foot s BBC-a, otkriva koliko često bismo trebali prati pojedine odjevne predmete.
Greg kaže da mu je sve bilo mnogo lakše dok je živio s roditeljima, jer se o pranju rublja brinula njegova majka. Ali, kada je počeo živjeti sam nastala je velika nedoumica - koliko često bi trebao prati hlače, majice, donje rublje, čarape...
PAD CIJENA U odnosu na prošlu godinu jeftinija odjeća, struja, voda i prijevoz
S obzirom na to da je odjeća koju nosimo u neposrednom kontaktu s našim tijelom koje proizvodi razne bakterije i puno je odumrlih stanica kože, mirisi koje ono ispušta veoma se brzo 'primaju' na odjeću.
Stoga nije važno ima li pojedini odjevni predmet mrlju 'zarađenu' dok smo objedovali ili se zaprljali nečim drugim. Ukoliko je odjeća bila u dodiru s našim tijelom, naročito više sati - zasigurno je prljava do razine da je se treba oprati i nakon jednog nošenja.
To se odnosi na primjerice donje rublje, čarape, potkušulje... Dok primjerice široke hlače ili vesta koja je obučena preko majice mogu sačekati i duže, primjerice tjedan dana. Isto je i s pidžamama - njih bismo trebali prati barem jednom tjedno.
Detaljnije informacije o bakterijama koje ispušta naše tijelo, kao razlog za češće pranje rublja, pogledajte u priloženom videu.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook