Osim Facebooka, Twittera i Googlea+ danas na tržištu postoje još brojne manje ili više poznate društvene mreže koje korisnike pokušavaju privući nekim dodatnim mogućnostima poput Tumblra, Pinteresta i drugih.
Ovo će tržište uskoro postati bogatije za još jednu društvenu mrežu koja ne bi trebala zaprijetiti Facebooku, ali njeni osnivači računaju da bi u roku od tri godine mogla privući čak 30 do 50 milijuna korisnika, a riječ je o Salamworldu – društvenoj mreži namijenjenoj muslimanima.
U videozapisu kojim se promovira Salamworld kaže se da ova društvena mreža 'odgovara potrebama modernih muslimana' te je posvećena islamskim i obiteljskim vrijednostima. Njen je cilj prevladati političke, kulturalne i jezične prepreke i 'otvoriti svijet muslimanima i muslimane svijetu'.
Najveća razlika u odnosu na Facebook – osim činjenice što je namijenjena muslimanima, jest u tome da se na njoj neće prikazivati 'štetan i zabranjen sadržaj' pa će tako biti idealan i za korištenje mladim muslimanima.
Zanimljivo je da je među vijestima objavljenima na samoj stranici Salamworld prenesena i vijest u kojoj se sumnja da će mladi muslimani prihvatiti ovakav 'pročišćeni' sadržaj jer bi mnogi od njih to mogli smatrati cenzurom interneta, a čak se spominje i jedno Googleovo istraživanje prema kojem je 'seks' najtraženija riječ (postotak pretraga riječi seks u odnosu na ukupni broj pretraga) u – Pakistanu!
Osnivač ove društvene mreže Abdulvahit Niyazov rekao je nedavno u jednom intervjuu da će Salam World napokon muslimanima omogućiti vlastito mjesto na internetu – s obzirom na više od 300 milijuna korisnika interneta u muslimanskim zemljama i predviđanja da će ta brojka doseći 700 milijuna u sljedećih deset godina, jasno je da je potencijalni broj korisnika ove društvene mreže iznimno velik, a osim samog povezivanja muslimana, ona donosi i dobro priliku za zaradu.
Neki ruski i turski investitori već su najavili da će u Salam World uložiti 15 milijuna dolara, no s obzirom da će planirani troškovi za prve tri godine iznositi oko 40 milijuna dolara (za infrastrukturu i širenje), jasno je da će biti potrebna dodatna ulaganja.