Većina ljudi radi isto

Radite li to i vi? Musk objasnio koja je njegova grozna navika koju namjerava zamijeniti vježbanjem

Slika nije dostupna
Na pitanje što je prva stvar koju napravite kada se ujutro probudite, većina će imati isti odgovor - pogledat će svoj smartphone.

Mislim da imam lošu naviku, vjerojatno istu kao i mnogi, a to je da čim se ujutro probudim, provjerim svoj telefon. To je grozna navika zapravo, požalio se tijekom nedavnog gostovanja u Full Sand Podcastu Elon Musk. Prema nekim istraživanjima, čak 80 posto korisnika smartphonea tijekom prvih 15 minuta od buđenja pogleda u ekran svog telefona.

Pročitajte i ovo X.com Priprema li Musk vlastitu društvenu mrežu?

Što se Muska tiče, on najčešće ide na spavanje oko 3 sata ujutro, a budi se oko 9:30 ujutro. Kao razlog zašto je gledanje u telefon prva stvar koju ujutro napravi “okrivio” je posao: Upravljam SpaceX-om i Teslom pa se obično nešto događa tijekom noći. No poznavajući njegovu aktivnost na Twitteru, ne bi se iznenadili kada bi prva stvar koju napravi kada pogleda u telefon jest provjeravanje situacije na toj društvenoj mreži, objava nekog statusa, odgovor na komentare i slično.

Musk je svjestan kako navika započinjanja svakog dana s mobitelom u ruci nije najzdravija pa ju je odlučio promijeniti. Trebao bih vježbati i biti u boljoj formi, rekao je u podcastu. Zato je odlučio da više neće, čim se probudi, pogledati u telefon, već će dan početi - vježbanjem. Planira vježbati kad se probudi barem 20 minuta i tek će nakon toga pogledati telefon.

Pročitajte i ovo Nije neočekivano Elon Musk na sastanku s dioničarima priznao: "Moram vam priopćiti neke loše vijesti"

Na CNBC-u podsjećaju kako su neka ranija istraživanja, poput onog koje je 2019. objavljeno u British Journal of Sports Medicine, pokazala da umjereno jutarnje vježbanje poboljšava produktivnost, kratkoročnu memoriju i pozitivno utječe na pozitivno donošenje odluka.