Razvijena u suradnji s Infobipom

Brucoši će se lakše upisati na FER zahvaljujući AI asistentici Branki

Tim FER-a i Infobipa Foto: FER
I na FER-u i u Infobipu vjeruju kako je ovo tek početak u njihovom zajedničkom istraživanju i razvoju naprednih tehnologija.

Asistenti bazirani na umjetnoj inteligenciji u kratko su vrijeme postali dio naše svakodnevice i sve ih češće koristimo u privatnom i poslovnom životu. Asistenta, odnosno asistenticu baziranu na ovoj tehnologiji predstavio je i Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu (FER) u suradnji s Infobipom, a njihova Branka trebala bi unaprijediti proces upisa brucoša na FER. Ime Branka asistentica je dobila po prvoj hrvatskoj doktorici znanosti iz područja elektrotehnike, prof. emer. dr. sc. Branki Zovko Cihlar (1933. – 2023.).

Pročitajte i ovo Spoj znanosti i inovativnosti Ericsson Nikola Tesla i FER otvorili novi laboratorij Inventorium

FER-ovoj AI asistentici može se pristupiti putem ove poveznice te klikom na chat ikonu u donjem desnom rubu ekran, a ona će brucošima dati odgovore na najčešća pitanja koja ih zanimaju vezana uz upis na fakultet te ih usmjeriti kroz korake upisa. Time se, kako je naglasio dekan FER-a, prof. dr. sc. Vedran Bilas, ne samo pomaže brucošima u boljem snalaženju pri upisu studija, već se i studentskoj službi osigurava dovoljno vremena za administriranje brojnih rješenja. Također, najavio je kako vjeruje da će FER proširiti primjenu sličnih rješenja. FER osmišljava i istražuje mogućnosti korištenja umjetne inteligencije u poučavanju inženjera zajedno s drugim vodećim visokoškolskim institucijama u Europi. Projekt je pokrenut i izveden u suradnji s vodećom hrvatskom kompanijom Infobip, uz sudjelovanje studenata i potporu alumna kojima posebice zahvaljujem.