Ove ga je godine u nekim regijama palo dva do pet centimetara pa su stanovnici zemlje, nenaviknuti na takve zimske uvjete, pri odlasku na posao naišli na brojne probleme u prometu. Jutro je u većini britanskih gradova obilježio prometni kaos, a u automobilskim nesrećama poginule su dvije osobe.
Zračna luka blizu Edinburgha, od nedjelje se zatvarala nekoliko puta, za razliku od prvoga britanskog aerodroma Heathrowa koji je funkcionirao bez problema. Poremećaj je nastao i u željezničkom prometu. U nekim dijelovima zemlje umjesto željeznica prometovali su autobusi. U Škotskoj je željeznički promet prekinut na nekoliko mjesta, a većina škola bila je zatvorena. U nekim se dijelovima Britanije živa na termometru u noći na utorak spustila na 15 stupnjeva Celzijevih ispod nule.
>> Niske temperature i snijeg paralizirali veći dio Europe
Hladnoća došla i do Tenerifa
I u Francuskoj su zabilježene vrlo niske temperature, primjerice, -15,3 stupnjeva Celzijevih u Orleansu, gdje je tako niska temperatura izmjerena davne 1946. U Njemačkoj je u međunarodnoj frankfurtskoj luci zbog snijega i hladnoće otkazano više od dvije stotine letova. Uslijed poledice zabilježeno je i mnogo automobilskih nesreća, u kojima je bilo nekoliko poginulih i više ozlijeđenih.
Niske temperature prouzročile su prometne poteškoće i u Poljskoj. U glavnome gradu te zemlje Varšavi od ponedjeljka je palo oko 30 cm snijega. U Italiji je osobito hladno na sjeveru, u planinskom dijelu zemlje. Ondje su se temperature spustile na - 10 stupnjeva u Valle d'Aosti te na -4 stupnja oko Bolzana.
Snježno nevrijeme pogodilo je Španjolsku i Portugal. Temperatura je pala do 10 stupnjeva ispod ništice. Hladnoća nije zaobišla ni Tenerife pa su zbog hladnoće u tom popularnom turističkom odredištu do daljnjeg zatvorene i zračne luke. (Hina)