Troje novinara, među kojima fotografa agencije Associated Press i kamermana mreže Al Arabije sa sjedištem u DubaIju, pretukli su pristaše Općeg narodnog kongresa (CPG, stranka na vlasti) u gušenju studentskih prosvjeda.
Pristaše predsjednika Ali Abdalaha Saleha naoružani batinama, bodežima i kamenjem, navalili su na studente čim su ovi izašli sa sveučilišta, pokušavajući se uputiti prema predsjedničkoj palači na trgu Sabinu. Studenti, njih nekoliko stotina, uzvratili su bacajući kamenje na napadače koji su ih zatim gonili do kampusa, gdje je policija zapucala u zrak kako bi rastjerala sukobljene strane.
>> Prosvjedi na Bliskom Istoku sve glasniji: Čeka li nas val pobune
>> Novinarka u Egiptu brutalno premlaćena i seksualno zlostavljana
Jučer je oko 3.000 prosvjednika, uglavnom studenata, već bilo pokušalo uputiti se prema predsjedničkoj palači prije nego su ih pristaše CPG grubo rastjerali. "Razbijači iz CPG neće nas spriječiti da nastavimo našu mirnu revoluciju", rekao je vođa studentskog saveza Radvan Masud. Parlamentarna oporba koja je odlučila nastaviti dijalog s režimom nije se pridružila tim prosvjedima protiv Saleha koji je na vlasti već 32 godine.
Dio vala prosvjeda
U dosadašnjim sukobima s policijom poginulo je dvoje ljudi za čiju smrt se krivom smatra upravo policija. Pojavile su se i snimke rastjerivanja prosvjednika suzavcima. Mnogi od prosvjednika danas su se okupili kako bi otišli na sprovod drugoj žrtvi, koja je ubijena tijekom sprovoda prve žrtve. Neki prosvjednici su rekli da će ostati na glavnom trgu dok se ne ispune zahtjevi o političkoj reformi.
U međuvremenu, ministar unutarnjih poslova je izjavio da su uhićeni policijski službenici koji su navodno sudjelovali u ubojstvima prosvjednika, piše BBC. Nemiri u Bahrainu, gdje većinskim šiitima vlada muslimanska kraljevska obitelj od 18. stoljeća, dio su vala antivladinih prosvjeda koji je prošao Bliskim Istokom.
Prosvjednici traže da se oslobode politički zatvorenici, radna mjesta, novi parlament, vladu i ustav kojeg će sastaviti građani. Nemiri se nastavljaju i u Jemenu, gdje je pet danas sukoba bilo obilježeno kratkim, ali nasilnim prosvjedima. Neki svjedoci tvrde da je policija nasilna prema prosvjednicima te da ne čini ništa kako bi spriječila nasilje. Vrhunac tenzija u Jemenu bio je sukob provladinih i prodemokratskih prosvjednika u kojem je bilo napada noževima i palicama.