Društvenim mrežama kruže snimke koje navodno prikazuju ubojicu Charlieja Kirka na krovu zgrade koja se nalazi nasuprot pozornici na kojoj je Kirk sjedio.
Na jednom videu može se vidjeti tamna silueta na ravnom krovu zgrade Sveučilišta Utah Valley, što se poklapa s izjavama istražitelja. Oni su, naime, na brifingu rekli da proučavaju snimke nadzornih kamera te da vjeruju da je ubojica bio odjeven u tamnu odjeću i da je pucao s krova.
Prvu snimku, na kojoj se vidi tamna silueta na krovu, analizirao je i specijalni tim BBC-ja. Utvrdili su da je riječ o zgradi Sveučilišta u kojoj je Losee Center, a koja je identificirana kao mjesto odakle je stigao smrtonosni hitac.
Stručnjaci BBC-ja zumirali su sliku, no zbog njezine loše kvalitete ne može se sa sigurnošću zaključiti što je na njoj.
Procijenjeno je da je to mjesto udaljeno oko 140 metara od mjesta na kojem se nalazio Kirk kad je pogođen.
Drugi video snimljen je u trenutku nakon pucnjave, dok masa okupljenih ljudi bježi. U tom se trenutku na krovu zgrade vidi tamna silueta čovjeka koji također trči.
Stručni tim BBC-ja nije mogao potvrditi kad je taj video snimljen te su od osobe koja ga je objavila zatražili dodatne informacije. Nisu uspjeli pronaći ranije verzije te snimke na internetu.
Atentator na Kirka još uvijek nije pronađen. Policija je odmah nakon ubojstva privela dvije osobe, no obje su puštene jer ih nije uspjela povezati s ubojstvom.