Agencija Reuters prenosi kako se to dogodilo u gradu Kastoria, na sjeverozapadu Grčke, koji je poznat, kao i šira regija oko njega, po kvalitetnim krznima i tradiciji proizvodnje istih stare nekoliko stotina godina. Lokalne vlasti i policija vjeruju kako se radi o aktivistima neke od ekoloških udruga, s obzirom da su oni skloni takvim akcijama. Kune su na slobodu puštene usred noći.
Unatoč oslobađanju, životinjama sreća nije bila naklonjena, jer na desetine su već drugog dana bile ulovljene i prebačene nazad na farmu, dok su mnoge druge podlegle prevrućem suncu i nedostatku vode i hrane, a lokalni vatrogasci sakupljali su njihova tijela po čitavoj okolici oko Kastorije, od polja do prometnica. Uzgajivači kuna kažu da su te životinje odrasle u zatočeništvu te da nisu navikle na samostalan život i divljinu, što ih je na kraju i koštalo života.
One koje su i preživjele, došle su odmah na loš glas, jer su vlasti objavile kako su kune divlje životinje te da znaju i ugristi. Nameće se pitanje, je li se moglo učiniti bilo što da ovim životinjama krene nabolje u Grčkoj?