"Ne možemo dopustiti da se ova situacija nastavi", rekao je ipak Samak (73) za državnu televiziju.
"Ovo mora prestati, ali neću poduzeti ništa što bi moglo stvoriti loše ozračje. Proglašenje izvanrednog stanja stvorilo bi loše ozračje u zemlji i svijetu", rekao je.
Nekoliko tisuća prosvjednika okupljenih u Narodni savez za demokraciju (PAD), koaliciju nacionalističkih, rojalističkih i sindikalnih militanata, zauzelo je u utorak sjedište vlade u Bangkoku, tražeći Samakovu ostavku.
U petak su također prisilili vlasti da zatvore nekoliko zračnih luka, uključujući onu na Phuketu, poznatom turističkom odredištu na jugu zemlje.
Tajlandski premijer u subotu se sastao s kraljem Bhumibolom Adulyadejem nakon čega je odbacio nagađanja o svojoj smjeni.
"Mediji su očekivali da nakon audijencije kod kralja podnesem ostavku", rekao je. "Rekao sam vam i prije da neću podnijeti ostavku. Ostajem da bih upravljao ovom zemljom."
PAD, koji je od svibnja organizirao više prosvjeda, optužuje Samaka da je saveznik bivšeg tajlandskog čelnika Thaksina Shinawatre, koji je nakon državnog udara 2006. pobjegao u Veliku Britaniju.