Prema diplomatskim izvorima Bangladeš, Indonezija, Malezija i Nepal ponudili su po najmanje jedan bataljun vojnika, a Danska, pak, dva rata broda. Britanija je obećala pomorsku i zračnu podršku.
Dužnosnici se nadaju da će Francuska ponuditi veći kontigent no francuski predsjednik Jacques Chirac je rekao da će njegova vlada trenutno uputiti u područje svega 200 vojnika kako bi ojačali postojeću misiju Ujedinjenih naroda. Nije jasno hoće li Francuska izdvojiti dodatne snage za Libanon.
Američki diplomatski izvori u Ujedinjenim narodima navode da Sjedinjene Države ne namjeravaju uputiti svoje vojnike u regiju, ali su voljne osigurati logističku i plansku podršku. U međuvremenu, libanonski vojnici se razmještaju na jugu zemlje, u skladu s rezolucijom Ujedinjenih naroda kojom je okončan sukob između Izraela i Hezbolaha.
Talijanska vlada donijela je u petak na izvanrednoj sjednici službenu odluku o slanju mirovnih snaga u Libanon, dajući misiji političku potporu, objavio je talijanski premijer Romano Prodi.
- To je vrlo važna odluka za zemlju, svjesni smo svih implikacija i posljedica, rekao je Prodi.
Italija je bila prva zemlja koja je reagirala na sukob pokušavajući ga zaustaviti.
Sukob je započeo terorističkom akcijom Hezbolaha i nastavljen je izraelskim masovnim bombardiranjima na granici s Libanonom, rekao je talijanski ministar vanjskih poslova Massimo D'Alema na konferenciji za novinare poslije izvanrednog sastanka vlade, te je naglasio kako je Italija inzistirala na uključenju Ujedinjenih naroda u pregovore o prekidu vatre.