SAD je najveći zagovornik novih sankcija Teheranu, no Kina i Rusija, preostale dvije stalne članice Vijeća sigurnosti, te Njemačka, uglavnom su postigle suglasnost oko sankcija, izvijestili su mediji u SAD-u.
Tih šest zemalja već je ranije stavilo u optjecaj nacrt rezolucije koji predviđa zabranu putovanja za nove kategorije iranskih
dužnosnika, zabranu kupnje opreme koja se može rabiti u civilnim i nuklearnim programima, veći nadzor iranskih financijskih institucija i inspekcije zračnog i morskog tereta namijenjenog Iranu.
Iran inzistira da je njegovo obogaćivanje urana namijenjeno samo proizvodnji goriva za nuklerane reaktore u centralama, no SAD, EU i drugi sumnjaju da je pravi cilj proizvodnja nuklearnog oružja.
Nacrt rezolucije predviđa rok od 90 dana i kojem direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) treba izvijestiti Vijeće sigurnosti UN o iranskom poštivanju zahtjeva Vijeća. U slučaju da Teheran suspendira obogaćivanje urana, Vijeće sigurnosti UN suspendiralo bi sankcije.
Nacrtom se predviđa i mogućnost uvođenja dodatnih mjera, ako se Iran ne podvrgne zahtjevima Vijeća sigurnosti UN.