Ukrajina je napala naftnu crpnu stanicu i čvorište u ruskoj Krasnodarskoj regiji, rekao je u četvrtak dužnosnik ukrajinske sigurnosne službe SBU, što je najnovija meta kampanje Kijeva za napade na rusku stratešku infrastrukturu.
Ruska regionalna radna skupina izjavila je da nitko nije ozlijeđen u napadu dronom, dok je rusko Ministarstvo obrane izjavilo da je 80 ukrajinskih dronova presretnuto i uništeno iznad ruskih regija tijekom noći.
Kijev redovito izvodi napade dugog dometa na Rusiju, s ciljem uništavanja naftnih rafinerija, skladišta i naftovoda kako bi osakatio glavni izvor financiranja Moskve za rat u Ukrajini. Rusija je više puta napadala energetsku infrastrukturu u Ukrajini otkako je napala svog susjeda u veljači 2022.
Andrij Kovalenko, voditelj ukrajinskog državnog Centra za suzbijanje dezinformacija, rekao je da su ukrajinske snage samo u proteklom mjesecu napale nekoliko kemijskih postrojenja u Rusiji koja proizvode eksploziv.
To uključuje dva napada na Metafrax Chemicals, kao i napade na Dorogobuž, UralKhim, Akron i KujbiševAzot, dodao je.
"Ukrajina postupno uništava ruski vojno-industrijski kompleks i njegove cikluse", rekao je Kovalenko u aplikaciji za razmjenu poruka Telegram. U utorak je Ukrajina napala ključnu tvornicu Kremnij El koja proizvodi komponente za projektile u ruskoj pograničnoj regiji Brjansk.