Potvrdio ministar

U tijeku je evakuacija hrvatskih državljana iz Irana

Rat Izraela i Irana Foto: Afp
Ministar vanjskih poslova Gordan Grlić Radman potvrdio je da je u tijeku evakuacija hrvatskih državljana iz Irana.

U tijeku je evakuacija hrvatskih državljana iz Irana, potvrdio je ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman.

"U tijeku je evakuacija hrvatskih državljana iz Irana. Ministarstvo vanjskih i europskih poslova i ja smo u stalnom, cjelodnevnom kontaktu s našim veleposlanstvom u Teheranu i veleposlanstvima na Bliskom istoku", objavio je ministar.

"Situacija je nepredvidiva, a sigurnost naših državljana, kao i djelatnika veleposlanstava naš je apsolutni prioritet. U bliskoj koordinaciji s državama članicama EU činimo sve kako bismo zaštitili naše ljude", dodao je.

"Evakuirali smo konzula iz Izraela, a naše veleposlanstvo u Tel Avivu sada djeluje s nužnim osobljem, dok je i broj diplomata u Iranu smanjen na nužni minimum. Nastavljamo pomno pratiti razvoj situacije na terenu", napisao je ministar u objavi na Facebooku.