U Beogradu se u nedjelju održao prosvjed. Iako građani već dulje vrijeme prosvjeduju zbog obrane Starog savskog mosta, nakon novosadske tragedije prosvjed se proširio.
U Beogradu je situaciju pratio novinar Dnevnika Nove TV Tin Kovačić, koji je o prosvjedima razgovarao s jednim od prosvjednika.
"Za razliku od okupljanja u Novome Sadu, koje je bilo mirno, danas se u Beogradu glasno i jasno govorilo ono što prosvjednicima smeta. Prosvjed je uzrokovan nezapamćenom tragedijom u kojoj je pod ruševinama kolodvora život izgubilo 14-ero ljudi.
This browser does not support the video element.
Tražio se krivac, odgovornost, kazna. Bilo je boje i crvene farbe, rukama su se na beogradskim institucijama ostavljali tragovi koji su predstavljali krvave ruke, a među ostalim su to Vlada i Ministarstvo graditeljstva.
Prosvjednicima su se pridružile i brojne inicijative, između ostalog inicijativa Most ostaje, koja se bori za očuvanje Starog savskog mosta", ispričao je ukratko novinar Kovačić.
"Ovdje smo već danima, kampiramo, ne damo da se sruši most. Nakon tragedije u Novom Sadu nekako se cijela stvar normalno uvezala u jedan zahtjev, a to je da želimo svoju državu natrag.
Ovaj most je star, iz 40-ih, i sliči Hendrixovu mostu u Zagrebu. Spasili smo ga 1944. kada su se Nijemci povlačili, 1999. nije bio oštećen, a sada kineske tvrtke bez natječaja i dokumenata zajedno s našom korumpiranom vlašću žele srušiti most, a mi ne znamo što oni rade.
Ne postoji pravi projekt mosta, sve je bez papira. Zaista živimo u zarobljenoj državi. Doslovno tijelima branimo most, nakon što smo iscrpili sve ostale pravne peticije, pisma i pokušaje da uđemo u dijalog s vlastima.
Ne želimo da se sruši most koji nosi četiri tramvajske linije, dvije autobusne, preko mosta dnevno prijeđe 20 i nešto tisuća ljudi... Sumanuta je ideja rušiti zdrav most!" zaključio je prosvjednik.
U utorak je u Novome Sadu najavljen novi prosvjed. Ovog puta traži se ostavka ministra graditeljstva.