Najmanje tri osobe su poginule i dvije nestale u poplavama u južnoj Francuskoj. Kiša je prouzročila veliku štetu u cijeloj regiji, o čemu je izvijestio i Meteo-France – nacionalna meteorološka agencija.
Dvoje poginulih bili su stariji bračni par koji je bio u svojem automobilu koji je odnijela voda. Treća osoba također je poginula u svojem automobilu. Žandarmerija je javila da su pronašli osobu utopljenu u svojem vozilu u općini Vidauban.
Grad Le Lavandou i općina Bormes-les-Mimosas posebno su teško pogođene olujama.
Gradonačelnik Le Lavandoua Gil Bernardi tijekom konferencije za novinare rekao je sljedeće:
"Ceste, mostovi, popločani kameni su pod vodom. Nema struje, vode ni postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda. Ovolika količina vode nas je šokirala zato što je došla iznenada i nasilno."
Nestanci struje i vode zabilježeni su i u gradu Cavaliereu gdje je u roku od jednog sata palo 250 mm kiše. Parkiralište u gradu se urušilo, a deseci ljudi su spašeni, piše France24.
Oko 200 vatrogasaca i 35 pripadnika žandarmerije poslani su na teren zbog poplava u Var provinciji.
This browser does not support the video element.