'Odluka vlasti je da se Kenema i Kailahun stave pod karantenu. Medicinskom osoblju trenutačno pomažu policijski i vojni čelnici kako bismo imali pristup svim sumnjivim slučajevima koje ministarstvo zdravstva nije evidentiralo', rekao je zamjenik glasnogovornika vlade Abdulaj Bajrataj.
'Mjera karantene će trajati koliko god bude trebalo', dodao je, rekavši da ta mjera može potrajati 60 do 90 dana, kao i druge odluke u vezi s izvanrednim stanjem koje je 1. kolovoza proglasio predsjednik Ernest Bai Koroma, a u četvrtak ga jednoglasno ratificirala Narodna skupština.
'Vlada je donijela odluku o opskrbi stanovništva hranom u gradovima pod karantenom koristeći se sredstvima koja su bila predviđena za gradnju cesta, poljodjelstvo i školstvo', dodao je ne navodeći iznos.
Smrtonosni virus na našem kontinentu: Prvi Europljanin zaražen ebolom
Ministarstvo zdravstva navodi da se ebola trenutačno proširila u 11 od 12 okruga u zemlji. Samo okrug Koinadugu na sjeveru 'nije zabilježio nijedan potvrđeni slučaj ebole' do četvrtka.
Ministar zdravlja Benina kazao je, kako javlja Reuters, da se u toj zemlji liječi Nigerijac za kojeg se sumnja da se zarazio ebolom.
Slučaj još nije potvrđen, ali sama je objava vijesti proširila strahove u glavnom gradu Cotonou. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook