Austrijski Tirol

Valentina (11) nestala na školskom izletu: Pronašli je na dnu provalije

Lampion, ilustracija Foto: Getty Images
Strašna nesreća dogodila se u austrijskom Tirolu u četvrtak. Tijekom školskog izleta u planine jedna je djevojčica nestala iz skupine.

Strašna tragedija pogodila je Austriju. Djevojčica koja je pala u provaliju tijekom školskog izleta preminula je od ozljeda. 

Dvanaest učenika iz Austrije krenulo je u četvrtak s učiteljicom na planinarenje uz Hachleschlucht u Tirolu. Oko 16:10 primijećeno je da jedno dijete nedostaje. Učiteljica je odmah alarmirala hitne službe te je stigla Gorska služba spašavanja i helikopter koji su krenuli u potragu za 11-godišnjom Valentinom.

Djevojčica je ubrzo pronađena na dnu provalije duboke 70 metara, gdje je nepomično ležala u vodi. Bila je teško ozlijeđena, ali živa.

"Teško ozlijeđena učenica izvučena je iz provalije s pomoću užeta od strane posade helikoptera Martin 2 i prevezena u kliniku u Innsbrucku", priopćila je policija. Liječnici su se pet dana borili za njezin život, no, nažalost, Valentina je u utorak podlegla teškim ozljedama.

Tužna poruka vatrogasaca

Policija je pokrenula istragu o uzroku nesreće i mogućem propustu u nadzoru, a učenicima je pružena psihološka pomoć, piše fenix-magazin.de.

Od Valentine su se objavom na Facebooku oprostili vatrogasci iz Dobrovoljnog vatrogasnog društva Leins, u kojem je Valentina bila aktivna članica vatrogasne mladeži.

"Ponekad su najmanje zvijezde one koje najsjajnije svijetle i koje nas najdublje dirnu. Valentina je prerano i potpuno neočekivano, zbog tragične nesreće, istrgnuta iz naše sredine. Svojom blagošću, vedrinom i spremnošću na pomoć obogatila je našu zajednicu i dotaknula mnoga srca. Ne gubimo samo predanu članicu vatrogasne mladeži, već prije svega jednu posebnu osobu."