U točno 5,58 po srednjoeuropskom vremenu je masa okupljenih povicima veselja dočekala izlazak sunca, teško uočljivog ispod oblaka.
Neki od okupljenih su biciklima stigli iz stotinjak km udaljenih mjesta i to čine već godinama jer drže da se radi o magičnom iskustvu.
Glasnogovornica English Heritage koji vodi taj prethistorijski spomenik star pet tisuća godina procijenila je da je stiglo 30.000 ljudi, rekordan broj nakon 2003.
Stonehenge čine uspravni divovski kameni blokovi - megaliti, poredani u dva kruga u Salisburyjskoj ravnici u engleskoj grofoviji Wiltshire.
To je građevina iz neolitika i brončanog doba, smještena u okolini Amensburya u Engleskom okrugu Wiltshire, otprilike 13 km sjeverozapadno od Salisburya. Stonehenge je dodan u UNESCO-ovom popis Zaštićene baštine tijekom 1986. godine. Spada među megalitičke spomenike jer je građen od ogromnih kamenih blokova i danas je u ruševnom stanju, a nije poznato kojoj je svrsi služio, no smatra se u obredne ili vjerske svrhe.
Arheolozi spominju i mogućnost da su davni stanovnici Stonehengeu pripisivali terapeutska svojstva menhira. Prema nedavnim istraživanjima čije analize još traju, pokušava se potvrditi teorija o "pretpovijesnom Lourdesu".