Od tada je nestalo čak 165 osoba za kojima je svaka potraga bila uzaludna. Prema informacijama Međunarodne udruge žrtava krstarenja koja je smještena u SAD-u samo ove godine na krstarenjima je nestalo 13 osoba. U većini slučajeva ono što se zapravo dogodilo ostaje nerazjašnjeno. Je li osoba možda bila žrtva organiziranog kriminala, trgovine ljudima? Je li možda došlo do nesreće, možda je pala s broda ili si pak odlučila oduzeti život. To su pitanja na koje njihova obitelj i prijatelji ne znaju odgovoriti.
Jedna od takvih priča je i ona 24-godišnje Rebecce Coriam koja je nestala u ožujku ove godine. Na kruzeru koji je putovao iz Meksika u Los Angeles radila je kao koordinatorica mladih. Posljednji put ju je vidio kolega oko 5.45 sati ujutro. Izgledala mu je uzrujano, a kad ju je upitao što joj je, kazala je da je sve u redu te da ide spavati. Snimke videonadzora su je uhvatile kako šeta palubom s rukama u džepovima i poslije je nitko nije vidio. Nestala je i njena kreditna kartica, no nitko ju nije koristio.
Budući da je njen nestanak prijavljen u Bahamima, cijeli slučaj se vodi tamo što se ne sviđa Rebecinim roditeljima koji traže da se to zakonom regulira, odnosno da se nestanak osobe istražuje u matičnoj državi. Roditelji, naime, nemaju povjerenja u Bahame jer na slučaju nestanka njihove kćeri radi samo jedan inspektor.Mogućnost da se ubila roditeljima ne dolazi u obzir.
No, obitelj Coriam je samo jedna u nizu koja se muči s istim problemima gubitka voljene osobe na misteriozan način - dok su krstarili.