Oglasio se i Vučić

Naš europarlamentarac digao Srbiju na noge: Stigla lavina reakcija, na naslovnicama je svih portala

Tonino Picula Foto: Goran Mehkek/Cropix
Srpski mediji bijesni su na Tonina Piculu, a njegovu objavu na X-u komentirao je i Aleksandar Vučić.

Objava hrvatskog europarlamentarca Tonina Picule na društvenoj mreži X pokrenula je lavinu reakcija u Srbiji. Među režimskim medijima ovo je jedna od ključnih tema, na naslovnicama je svih portala, a Piculu nazivaju pogrdnim imenima jer je za 30. obljetnicu vojno-redarstvene operacije Oluja objavio svoju fotografiju iz Domovinskog rata.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

I oporbeni i vladajući političari doveli su u pitanje poziciju Picule kao izvjestitelja Europskog parlamenta za Srbiju, a predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je da je bio u pravu jer Piculu nije primio kad je bio u trodnevnom posjetu Beogradu.

"Ovo nije prvi pokušaj da me se dovede u pitanje. Režim u Beogradu od prvog dana traži moje odstupanje s pozicije koju obnašam u Europskom parlamentu, a mediji pod kontrolom vlasti protiv mene vode kampanju na najprizemniji način", rekao je Picula u razgovoru s reporterkom Dnevnika Nove TV Dinom Ćevid.

"Srbija već dugo ima unutarnjih problema iz kojih ne može izaći i oni traju puno duže od mog imenovanja. Volio bih da pokažu istu osjetljivost za razloge te stagnacije kakvu pokazuju za dijelove moje biografije", dodao je.