Borojević, njegov zamjenik Zoran Tomašević, načelnici odjela pedijatrije i ljekarne u istom institutu Zoran Bekić i Ivana Popović, osim za primanje mita u vrijednosti od gotovo milijuna eura od triju ljekarničkih tvrtaka, osumnjičeni su i da su pacijentima oboljelim od raka davali dvostruke ili trostruke doze cistostatika, piše dnevnik 'Blic', pozivajući se na neimenovani izvor blizak istrazi.
Po riječima tog izvora, zasad se sumnja da je 20 pacijenata, među kojima su i djeca, bilo liječeno neprimjerenom terapijom. 'Polovica je primala dvostruke ili trostruke doze citostatika, a drugoj polovici su davani lijekovi iako to nije trebalo. Provjeravamo je li netko od pacijenata umro zbog neprimjerena liječenja', navodi izvor 'Blica'.
U izjavi koju prenosi 'Politika' srbijanski ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić kazao je da su Borojević i njegovi suradnici uhićeni zbog sumnje u zlouporabu citostatika, lijekova za liječenje oboljelih od raka. Uhićenici su, navodi se, osumnjičeni za primanje i davanje mita te zlouporabu citostatika, odnosno za favoriziranje ljekarničkih kuća pri nabavama lijekova. Cijeli slučaj je zgrozio srbijansku javnost, javljaju beogradski mediji.
U Institutu zatečeni uhićenjima
U Institutu za onkologiju i radiologiju tvrde kako nisu upoznati s privođenjem direktora Nenada Borojevića i ostalih zaposlenih, piše Mondo. 'Uhićene osobe, po osnovi stručnog i profesionalnog angažmana, više su godina sudjelovale u uspješnom stvaranju i reprezentiranju visokog stupnja onkologije u Institutu, Srbiji i inozemstvu.', stoji u priopćenju Instituta.
Nastavljaju kako će svi zaposleni i dalje ulagati maksimalan napor kako bi svojim pacijentima osigurali najbolje uvjete za liječenje, te kako nitko, čak ni zbog svoje funkcije ili položaja, ne smije biti izuzet od ispitivanja. (Hina/A.V.)