"Ovako velik odaziv birača pokazuje da je biračko tijelo u Srbiji iznimno polarizirano", ocijenio je izvršni direktor CeSID-a Zoran Lučić, dodajući da je bez obzira na broj od 6,7 milijuna upisanih birača u Srbiji realno računati s 5,5 milijuna birača koji mogu glasovati, te se realan odaziv može računati čak na 80 posto.
U svim dijelovima zemlje, osim na Kosovu, zabilježen je veći odaziv nego u prvom krugu predsjedničkih izbora 20. siječnja pa je u Beogradu do 19 sati glasovalo 62,3 posto, u središnjoj Srbiji je 63 posto, u Vojvodini je na birališta izašlo 66,8 posto građana (u prvom krugu 49,9), dok je na Kosovu izlaz kao i u prvom krugu, do 19 sati nešto manje od polovine od oko sto tisuća upisanih birača.
Izbore, osim promatrača CeSID-a, nadziru i promatrači OESS-a, Parlamentarne skupštine Vijeća Europe, ruske Dume, te predstavnici američkog i britanskog veleposlanstva.
Prve procjene rezultata CeSID će objaviti u nedjelju nakon 21 sat, osim u slučaju da razlika između dva kandidata bude manja od sto tisuća glasova.
Konačne i službene rezultate izbora Republička izborna komisija (RIK) mora objaviti najkasnije do četvrtka, 7. veljače u 20 sati.
Prema konačnim i službenim podacima Republičke izborne komisije (RIK), u prvom krugu predsjedničkih izbora 20. siječnja Tomislav Nikolić osvojio je 1.646.172 glasa ili 39,99 posto glasova, a Boris Tadić 1.457.030 glasova ili 35,39 posto glasova.