Na ulicama Pančeva muškarci svih uzrasta preko funkcije 'bluetooth' mobilnim telefonima jedni drugima šalju fotografije i popunjavaju svoje kolekcije, piše Kurir.
Većina zaposlenih u srednjim školama prilično je mirno reagirala, sliježući ramenima i tvrdeći da oni tu ništa ne mogu učiniti.
Direktorica jedne srednje škole Ljiljana Brašovan rekla je kako nema saznanja o takvim događajima u svojoj školi, te je dodala kako ju 'danas više ništa ne može iznenaditi'.
Prema riječima psihologa iste škole Ljiljane Šelmić, svi problemi vezani uz današnju mladež nastaju u obitelji. Dušica Čomlava, pedagog druge škole, objasnila je da djeci ne mogu zabraniti donošenje i korištenje mobilnih telefona te da nema saznanja da fotografije takvih sadržaja kolaju školom.
'Pratimo snimke na internetu i nismo vidjeli ništa povezano s našim učenicima', objasnila je Čomlava i dodala da je za rješavanje problema potrebno provesti široku akciju cijelog sistema. Psiholog Prvoslav Plavšić tvrdi da su mediji glavni krivci za svojevoljno fotografiranje i snimanje djevojaka i djevojčica.
'Svakojake pjevačice, pa čak i sportašice svakodnevno se pojavljuju gole na naslovnim stranicama. Kada ih vidi, što može pomisliti djevojčica od 15 godina koja nema izgrađenu svijest o tome što je dobro, a što ne. One počinju vjerovati da je put do stjecanja slave i bogatstva skidanje i snimanje', objasnio je.