'Najprije sam mislio da se radi o šali, ali sam onda dublje promislio i odlučio odgovoriti da se radi o zabuni, da ja nisam osumnjičeni nego student iz Ljubljane', rekao je 25-godišnji ljubljanski student Milovanović.
>>Milovanović ukrao e-mail adresu studentu
Kako je pojasnio, odmah nakon što je u beogradskom 'Pressu' objavljeno navodno pismo bjegunca Milovanovića s 'njegovom' e-mail adresom, počele su mu pristizati elektroničke poruke iz Srbije i Hrvatske kojima su mu se obraćali novinari, tražeći ekskluzivne izjave, a dobio je čak i poziv jednog državnog tužilaštva da se preda.
Na početku je sve shvaćao kao šalu, iako je u medijima pratio istragu o atentatu u Zagrebu, a odlučio je odgovoriti da se radi o zabuni tek kad je o stvari promislio i kad mu se obratio jedan zagrebački dnevni list.
'Inače je sve u redu, nije me strah da će me optuženi napasti jer mu oduzimam medijsku pažnju', rekao je student Željko Milovanović iz Ljubljane, inače i dužnosnik u vodstvu ljubljanske studentske organizacije.
Slovenska povjerenica za zaštitu informacija Nataša Musar Pirc izjavila je da se u Sloveniji svake godine zabilježi desetak prijava 'krađe identiteta', ali da nije jasno je li u Milovanovićevom slučaju riječ o tome ili u internet adresi na hotmail.com koju je objavio 'Press' nedostaje točka između imena i prezimena.
Ona tumači da se nekoga za krađu identiteta može optužiti samo ako je došlo do materijalne štete ili financijske krađe zloporabom osobnih podataka na internetu.