Obrazlažući zašto DS predlaže Dulića, zastupnica Nada Kolundžija je istaknula da je riječ o europski orijentiranoj, tolerantnoj i ustrajnoj osobi koja je u stanju promijeniti ozračje u srbijanskom parlamentu i vratiti povjerenje građana u tu instituciju.
Kolundžija je naglasila da je Dulić odrastao u višenacionalnoj
sredini, naučio što znači bogatstvo razlika, pravi dogovor i traženje kompromisa u traganju za najboljim rješenjima.
Naglasila je i da Dulić, iako mlad, u politici nije od jučer te da je jedan je od rijetkih koji se za nju i obučavao, aludirajući na njegovu dugogodišnju aktivnost u rušenju Miloševićeva režima u sklopu studentskog pokreta Otpor.
Dulić potječe iz obitelji hrvatskog podrijetla, ali se on sam nikada nije jasno deklarirao pripadnikom te nacionalne zajednice.
S druge strane, na predizbornim skupovima pripadnicima hrvatske zajednice obraćao se kao svojim sunarodnjacima.
Rasprava o izboru predsjednika te o kandidatima za još trojicu potpredsjednika i za tajnika Skupštine, još je tijeku.
Izborom dr Olivera Dulića na dužnost predsjednika srbijanskog parlamenta trebala bi biti okončana intitucionalna kriza u Srbiji, vezana za formiranje vlade i izbor predsjednika Skupštine.
Vrhunac političke i društvene krize bio je izbor dopredsjednika Srpske radikalne stranke Tomislava Nikolića na dužnost predsjednika parlamenta, koji je tu dužnost obavljao nekoliko dana, izazvavši uznemirenje dijela srbijanske javnosti ali i reakcije međunarodne zajednice.