pokolj u Grazu

Među ubijenima i Hana (15) podrijetlom iz BiH, shrvani otac oprostio se od nje: "Mišu moj mali..."

Tragedija u Grazu Foto: Afp
Shrvani otac oprostio se od Hane koja je ubijena u masakru u školi u Grazu.

U pucnjavi u školi u Grazu ubijena je Hana A. (15), podrijetlom iz Bosne i Hercegovine.

Shrvani otac potvrdio je smrt kćeri i oprostio se od nje na društvenim mrežama.

"Mišu moj mali, neka ti Bog podari raj", napisao je na Facebooku.

Hana A. bila je među 10 osoba koje je u školi u Grazu ubio bivši učenik škole. 

Hanin brat održao je dirljiv govor pred stotinama ljudi na bdijenju u srijedu navečer.

"Hana je bila tako energična, puna života, hrabra", rekao je njezin shrvani brat.

"Zahvalan sam ti za 15 godina koje sam proveo s tobom... Nedostaješ nam i volimo te."

Također je opisao trenutak kada je doznao za masakr u školi i kako je znao da nešto nije u redu kad se nije javila.

"Nije mi se javila, a moja zabrinutost je sve više rasla. Proživljavam u stvarnom životu ono što sam prije vidio samo u filmu", rekao je.

Od djevojčice se oprostio i imam Sabahudin Hasić, duhovni vođa bošnjačke islamske zajednice u Grazu. Opisao ju je kao zraku sunca koja je imala svijetlu budućnost pred sobom, a sada joj je sve to oduzeto, piše Daily Mail.

Masovni ubojica je 21-godišnji Arthur A., koji je bivši učenik škole BORG Dreierschützengasse, a na kraju masakra presudio je i sam sebi. Policija je potvrdila da je djelovao sam, a bio je naoružan sačmaricom i pištoljem.

Pročitajte i ovo Strašan zločin Objavljeno što je ubojica iz Graza rekao u oproštajnom videu: Njegova majka zakasnila je 24 minute

Pročitajte i ovo Krvavi pohod Susjedi o ubojici iz Graza: Bio je tih i povučen mladić, ali jedna stvar bila je neobična

Pročitajte i ovo Imao dozvolu za oružje FOTO Objavljene prve fotografije ubojice iz Graza: Otkriveni novi detalji

Povezane teme