Stanje sve gore

ŠEŠELJ SE BORI ZA ŽIVOT Liječnik: Nema govora o bavljenju politikom

Slika nije dostupna
Ima visoku temperaturu, laboratorijske analize su pale na svim razinama i svakodnevno prima infuziju i transfuziju krvi. Ima poremećaj srčanog ritma, a tim liječnika je konstantno uz njega.

Zdravstveno stanje haškog optuženika za ratne zločine Vojislava Šešelja je dramatično pogoršano, a političku borbu zamijenit će borbom za život, izjavio je u subotu šef Šešeljeva liječničkog tima dr. Milovan Bojić.

Nema govora o bavljenju politikom. Vojislav Šešelj sada ima preču borbu, a to je borba za život”, rekao je za beogradski list Danas Šešeljev liječnik, naglašavajući da je stanje zdravlja haaškog optuženika i vođe Srpske radikalne stranke u proteklih pet dana “dramatično loše”.

“Ima visoku temperaturu, oko 40 stupnjeva, laboratorijske analize su pale na svim razinama i svakodnevno prima infuziju i transfuziju krvi. Ima poremećaj srčanog ritma, a tim liječnika je konstantno uz njega”, rekao je Bojić.

Šešelj neće u bolnicu, radikali optužuju Hrvatsku da ucjenjuje Srbiju

Po njegovim riječima, liječnici uz velike napore nastoje osposobiti Šešelja da primi drugu kemoterapiju koja je spremna i koju neodgodivo mora primiti u narednih nekoliko dana.

Beogradski tisak je tijekom ovog tjedna javio da je Šešeljevo zdravlje pogoršano, što je i on sam potvrdio, a izostao je i s redovite tiskovne konferencije koju radikalni imaju svakog četvrtka u sjedištu stranke.

Po objašnjenju liječnika, Šešeljevo pogoršano zdravstveno stanje posljedica je reagiranja na kemoterapiju koju je počeo primati zbog raka debelog crijeva i metastaza na jetri i takvo je da ne dozvoljava njegov povratak u pritvorsku jedinicu.

VIDEO i FOTO Šešelj zapalio hrvatsku zastavu usred Beograda!

Njegov povratak u tribunal bio bi ravan ubojstvu”, citirali su ocjenu dr Bojića beogradski mediji.

Vojislav Šešelj se u studenom 2014., poslije skoro 12 godina vratio u Srbiju, nakon što je iz pritvora ICTY-a pušten na privremenu slobodu zbog lošeg zdravstvenog stanja. On je po dolasku u Beograd izjavio da ne bježi ali i da se neće dragovoljno vraćati u Den Haag, gdje mu ni nakon 11 i pol godina sudskog procesa još nije izrečena kazna po optužnici za ratne zločine nad Hrvatima i Bošnjacima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH, 1991-93.

Prizivno vijeće Haškoga suda naložilo je krajem ožujka da se Šešelja vrati u pritvor u Scheveningenu nakon niza ratnohuškačkih javnih nastupa i govora mržnje, a njegovi liječnici su ustvrdili da bi vraćanje Šešelja u pritvor bilo ”ubojstvo s predumišljajem”. (Hina)

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook  

Povezane teme