Očekuje se da će se ministri iz Kine, Južne Koreje i Japana sastati u Seulu u nedjelju kako bi razgovarali o gospodarskoj suradnji među svojim zemljama, rekao je u petak izvor iz južnokorejske vlade.
Posljednji trojni sastanak takve vrste održao se 2020. godine. Sastanak je najavljen nekoliko dana nakon što je američki predsjednik Donald Trump najavio carine na automobile proizvedene izvan Sjedinjenih Država.
Južnokorejski ministar industrije Ahn Duk-geun, njegov japanski kolega Yoji Muto i kineski ministar trgovine Wang Wentao sastat će se u Seulu u nedjelju ujutro, rekao je izvor. Planirani su i bilateralni susreti.
Japan predstavlja 16 posto, a Južna Koreja 15 posto ukupnog uvoza automobila u SAD, što je glavni sektor za njihova nacionalna gospodarstva.
Otkako se u siječnju vratio u Bijelu kuću, Donald Trump carine je učinio temeljnim elementom svoje ekonomske, socijalne, pa čak i diplomatske politike.