Obrambeni proračun vrijedan 459,6 milijardi dolara, usvojen s 395 glasova za i 13 protiv, predviđa povećana izdvajanja za opremu za Nacionalnu gardu, sredstva za 12.000 dodatnih vojnika i marinaca, povećanje plaća pripadnicima oružanih snaga i veća sredstva za zdravstvenu skrb i vojne stanove.
Bijela kuća kritizirala je demokrate što su srezali originalni Bushov prijedlog i 3,5 milijardi dolara prenamijenili za domaću potrošnju.
Taj novac vjerojatno će biti vraćen na jesen kada Kongres usvoji još jedan zakon o dodatnim ratnim troškovima.
Sredstva za rat u Iraku i Afganistanu 2008. obuhvaćena posebnim zakonom razmatrat će se u rujnu, a za njih će Bushova administracija tražiti dodatnih 147 milijardi dolara.
Preko 600 milijardi dolara do sada je utrošeno za Irak i Afganistan.