U razmjeni oštrih i brutalnih riječi ne preza se ni od poruka punih mržnje, piše Press. Za ovu pojavu na Facebooku zainteresirala se i svjetska javnost , a upućeni tvrde da je nemoguće otkriti tko je počeo internetski rat.
Pressov sugovornik iz srbijanske Agencije za nadzor medija tvrdi da grupe na Facebooku niču jedna za drugom, a njihovi hušački nazivi idu sve dalje i dalje.
'U te grupe učlanjuje se velik broj ljudi da svih strana svijeta. Otvaraju se rasprave, prijeti, psuje, objavljuju se ratne fotografije te veličaju zločini i zločinci. Sve se to događa bez posebne kontrole i odgovornosti. Inicijativa za ukidanjem grupe koja je veličala zločin u Srebrenici je urodila plodom, pa su je administratori ukinuli. No, neumorni korisnici odmah su osnovali novu, pa je i ona ukinuta, a već sljedećeg dana pokrenuta je još jedna s istim nazivom', izjavio je Pressov sugovornik te dodao kako su ovi događaji privukli pažnju svjetskih medija i agencija.
Na Facebooku postoji desetak grupa pod nazivom 'Ubij Srbina', a pokrenuta je i grupa 'Pokret nezavisni Sandžak' koji sadrži fotografije mudžahedina iz BiH i Nasera Orića.
Sociolog Ivan Šijaković kaže kako ovaj virtualni rat oslikava stvarno stanje u regiji, pogotovo u BiH. Šijaković tvrdi kako je očigledno da je riječ o duboko podijeljenom i razorenom društvu, sastavljenom od sitnih dijelova, od kojih svaki djeluje zasebno.