Sjedinjene američke države u pomoć spasiocima na Atlantskom oceanu, u potrazi za tijelima putnika i ostacima francuskog zrakoplova Airbusa A300, šalju dva sofisticirana uređja za preslušavanje morskih dubina, koji bi im trebali pomoći u potrazi za crnih kutijama.
Ti podvodni uređaji mogu registrirati signal iz crne kutije na dubinama i do 6.100 metara, priopćio je Pentagon, a prenosi BBC. Potraga za crnim kutijama se nastavlja, kao i potraga za točnom lokacijom pada Airbusa u more, a dosad je pronađeno nešto ostataka zrakoplova i 17 tijela putnika, na 1.000 kilometara sjeveroistočno od brazilskog otoka Fenando da Noronha.
Tijela poslana na DNK analizu
Brojku su potvrdili službeni brazilski izvori, a izvijestili su i o desetinama komada ostatka aviona pronađenim na istom području gdje su pronađena i tijela. Podsjetimo, u blizini navedenog otoka prije šest dana nestao je Air Franceov zrakoplov, zajedno sa 228 putnika i članova posade. Tijela su pronašli francuski i brazilski brodovi koji pretražuju područje. Tijela će biti prevezena na obdukciju u brazilski grad Recife, gdje su brazilske vlasti ustrojile mrtvačnicu isključivo za potrebe istrage o kobnom letu.
>> Air France ranije izvijestio o problemima sa senzorima
'More ostataka'
Obitelji nestalih već daju uzorke svoje DNK kako bi proces identifikacije išao što je brže moguće. Inače, potraga se nastavlja unatoč lošem vremenu, rekao je mornarički zapovjednik. On kaže kako je do sada pronađeno ukupno 100-tinjak komada ostataka za koje se vjeruje da pripadaju francuskom Airbusu. Između ostalog pronađene su i maske za kisik, sjedala i logo kompanije Air France. 'Neki ovdje govore o pravom moru ostataka', izvijestio je Gary Duffy za BBC. Trenutačno u potrazi na moru sudjeluje 14 zrakoplova i šest brodova.