Požari u Grčkoj izmaknuli kontroli

Slika nije dostupna
U velikim šumskim požarima koji su izmaknuli kontroli u južnom dijelu Grčke život su izgubile četiri osobe, a vlasti su naredile evakuaciju određenih gradskih četvrti i nekoliko sela.

Tri velika požara bjesne na jugu Peloponeza, gdje snažan vjetar onemogućuje kanaderima uzlijetanje i gašenje vatre iz zraka, pa su angažirani samo vatrogasci koji nastoje prodrijeti što bliže teško pristupačnim područjima. 

U blizini grada Areopolisa pokraj jednog hotela pronađena su dva mrtva tijela, izvijestili su vatrogasci, dodavši kako su svi gosti iz lokalnih hotela i određenih dijelova toga grada evakuirani.

Tijela još dviju osoba, za koje se vjeruje da su muškarac i žena, pronađena su na padinama obližnjeg brda, rekao je glasnogovornik Vatrogasnih postrojbi Nikos Diamandis. Za sada nije poznat identitet četiriju poginulih osoba. 

>> Požar u Grčkoj

Vatra je na nekoliko mjesta zahvatila i gustu šumu na planini
Taigetos na sjeverozapadu zemlje. Ondje su vlasti također bile prisiljene evakuirati stanovnike triju sela i proglasiti izvanredno stanje. 

U požaru je stradalo nekoliko kuća, a u prekidu je i promet između Sparte i grada Kalamate na jugu Peloponeza. 

Od četvrtka ujutro do petka popodne diljem Grčke izbilo je 129 požara.

Povezane teme