Oštećene kuće

Potres jakosti 6,3 u Japanu: Ozlijeđene 24 osobe

Slika nije dostupna
Potres jakosti 6,3 stupnja zatresao je u zapad Japana blizu lučkog grada Kobea, pri čemu su ozlijeđene najmanje 24 osobe i oštećeno je više kuća, objavile su japanska meteorološka agencija i policija.

Ubrzo nakon potresa agencija je upozorila da bi mjestimično moglo doći do laganog podizanja razine mora, ali nije objavila uzbunu od tsunamija. Policija je objavila da su najmanje 24 osobe ozlijeđene.

>> Snažan potres zatresao Indoneziju: 'Moja žena je vrištala'

Javna televizija NHK ustvrdila je pucanje vodovoda u gradu Awajiu, na istoimenom otoku, te urušavanje zida u Osaki. Pukotine na tlu zabilježene su u jednoj osnovnoj školi kao i različite druge ne prevelike štete.

Glasnogovornik vlade Yoshihide Suga potvrdio je da potres nije izazvao veću štetu. Krizni stožer premijerova ureda aktiviran je ubrzo nakon potresa u subotu. (Hina)

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook  

 

Povezane teme