"blokaderi na točkovima"

Policija uklonila građane s ulice, a onda su vozači napravili genijalnu stvar – cijela ulica im je pljeskala!

Blokade u Beogradu Foto: X/Screenshot
Policija je sklonila građane s prometnica, no vozači su odlučili da ne žele nastaviti vožnju.

Od ranog jutra u Srbiji se prosvjeduje tako što građani blokiraju prometnice. Odgovor je to na nasilje nad studentima i građanima koje se dogodilo u četvrtak navečer. Nakon incidenta studenti su putem svojih službenih profila na društvenim mrežama pozvali Beograd i ostale gradove da u potpunosti - stanu.

U Beogradu je službena blokada započela u 7 sati ujutro. Na svim lokacijama gdje su se okupljali studenti i građani bila je prisutna žandarmerija. Tijekom jutra pripadnici žandarmerije uklonili su dio okupljenih s prometnica kako bi omogućili prolaz vozilima.

No vozači su tada – u znak solidarnosti – odbili nastaviti vožnju. Iako je ulica bila fizički oslobođena, vozači su ostali nepomični na svojim mjestima, potpuno blokirajući promet i tako jasno izrazili svoju podršku prosvjednicima.

Blokaderi na točkovima

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

 

Povezane teme