Policajci španjolske Nacionalne policije u andaluzijskoj provinciji Málagi 23. siječnja zaprimili su dojavu da je dva dana ranije na šetalištu grada Sabinillasa otet muškarac. Otela ga je skupina ljudi u dvama automobilima, tražili su informacije o drugom muškarcu koji ih je navodno prevario i ukrao im 30.000 eura tijekom kupnje droge.
Policija je također dobila videozapise koje je poslao oteti muškarac, a na kojima se vidjelo da mu je u glavu bio uperen pištolj dok su ga otmičari ispitivali o tome gdje se drugi muškarac nalazi. Oteti muškarac uspio je kontaktirati sa svojim prijateljima i poslati svojoj djevojci fotografiju loga volana vozila u kojem se nalazio, kao i koordinate koje su policiju odvele u Torre del Mar, grad uz obalu u Málagi.
"Policajci su odmah krenuli na lokaciju na kojoj su pronašli parkirani automobil koji je odgovarao marki i modelu vozila na fotografiji žrtve. Zatim su otkrili još jedno vozilo na istom području koje je odgovaralo jednom od automobila korištenih u otmici u Sabinillasu", piše u policijskom priopćenju, izvijestio je Guardian.
Nekoliko sati kasnije policija je vidjela da je muškarac iz jednog automobila premješten u prtljažnik drugog vozila.
"Vidjevši to, policajci su počeli pratiti vozilo, koje je na kraju zaustavljeno na autocesti prema Málagi. Žrtva je oslobođena, nije zadobila nikakve ozljede i bila je dobrog zdravlja, a četiri osobe su uhićene. Prošlo je manje od 16 sati od dojave o otmici do spašavanja", pojasnila je policija.
Četiri uhićenika optužena su za otmicu, sudjelovanje u kriminalnoj organizaciji i ilegalno posjedovanje oružja.