Televizija ATN Bangla je utvrdila tu novu bilancu prema podacima dopisnika s mjesta katastrofe, nakon razornog uragana, najgoreg u posljednih nekoliko godina u Bangladešu.
Vlada je u nedjelju navela da ima podatke o 2.217 mrtvih, ali iz raznih obalnih okruga stižu podaci o brojnim žrtvama, rekla je Salina Shahid iz ministarstva za prirodne katastrofe.
Za sada spasioci napreduju polagano u izoliranim regijama, rekao je dužnosnik Svjetskog programa za hranu (WFP).
Pretpostavlja se da je više tisuća ozlijeđenih i nekoliko milijuna unesrećenih.
Sidr je najsmrtonosniji uragan u posljednjih 16 godina u Bangladešu, kojeg je 1970. opustošio uragan kada je poginulo pola milijuna ljudi.
Kako bi izbjegli tako stravičnu bilancu, vlasti su evakuirale 1,5 milijuna osoba Vlada Bangladeša strahuje od "ogromnih šteta u gospodarstvu te muslimanske zemlje s 144 milijuna stanovnika, od kojih 40 posti živi s manje od dolara na dan, čime se Bangladeš svrstava među najsiromašnije zemlje na svijetu.
U nedjelju evidencija žrtvi nije uzimala u obzir 200 otoka duž obale, koji su prvi zahavaćeni vjetrovima koji su puhali 240 km na sat.
Uragan Sidr pogodio je ponajviše južni obalni pojas gdje živi više od 42.000 siromašnih ribara, a radi se o regiji koja je upisana u svjetsku baštinu i predstavlja izvanredno stanište više tisuća rijetkih životinja.
Nizozemska, Njemačka, Francuska, Švicarska i Španjolska deblokirale su nekoliko milijuna eura za pomoć žrtavama uragana Sidr.