upleten u skandal

Trumpov savjetnik dao ostavku, dobio novi posao, a evo tko će ga zamijeniti

Trumpov savjetnik za nacionalnu sigurnost Mike Waltz Foto: Afp
Mike Waltz, savjetnik američkog predsjednika Donalda Trumpa za nacionalnu sigurnost napušta Bijelu kuću.

Savjetnik Donalda Trumpa za nacionalnu sigurnost, Mike Waltz, kao i njegov zamjenik Alek Wong napustit će svoju dužnost.

Prvi veliki preokret u Trumpovom užem krugu otkako je preuzeo dužnost američkog predsjednika u siječnju, potvrdio je izvor za Reuters.

Waltza, 51-godišnjeg bivšeg republikanskog zastupnika iz Floride, kritizirali su unutar Bijele kuće kada je u ožujku bio upleten u skandal vezan za društvenu mrežu Signal. 

Trumpov savjetnik za nacionalnu sigurnost Mike Waltz Foto:Afp

Naime, Waltz je tada slučajno dodao novinara u grupu na Signalu u kojoj su Trumpovi dužnosnici raspravljali o bombardiranju u Jemenu.

Dužnost savjetnika američkog predsjednika za nacionalnu sigurnost od Waltza će preuzeti američki ministar vanjskih poslova Marco Rubio.

Trumpov izbor Rubija kao Waltzove zamjene je privremen i bit će to prvi put od Henryja Kissingera u 70-im godinama prošlog stoljeća da jedna osoba drži poziciju državnog tajnika i savjetnika za nacionalnu sigurnost.

Mike Waltz će pak biti novi američki veleposlanik pri Ujedinjenim narodima. Trump je vijest o imenovanju Waltza objavio na svojoj društvenoj mreži Truth Social.