'Tužitelj je nakon saslušanja tražio prijedlog za određivanja pritvora zbog sumnje da je počinila teško ubojstvo', rekla je Maja Đaković-Vidović, glasnogovornica banjalučkog tužiteljstva, a prenose Nezavisne novine.
Spasenija Topić osumnjičena je da je u srijedu oko podne u obiteljskoj kući u Bosanskoj Gradišci ubila svoju četveromjesečnu kćer.
Obdukcijom tijela bebe, utvrđeno je kako je smrt bila nasilna, odnosno da je nastupila gušenjem.
Susjedi su novinarima 20-godišnju majku opisali kao vrlo šutljivu te su rekli da je znala napustiti obiteljski dom i po nekoliko dana, a djecu je ostavljala s nevjenčanim suprugom Draganom Jojinovićem.
Susjeda Savka Guskić ispričala je da je iz kuće u srijedu čula galamu. 'Umrla je moja Božana, umrla je moja Božana', čulo se iz kuće.
'Kada sam to čula, odmah sam otrčala u njihovu kuću. Beba je nepomično ležala na leđima, a ja sam stavljala ruku na njezin nosić, no bilo je uzaludno', prisjeća se 63-godišnja žena i dodaje da je Topićeva imala dvoje djece, preminulu kćerkicu i osamnaestomjesečnog sina. S nevjenčanim suprugom živjela je siromašno, oskudno i nehigijenski.
'Nije im nitko dolazio, jer im je u kući bilo sve prljavo, a kod mene su dolazili kada im je trebala voda', dodala je Guskić.
Mlada je majka navodno prošli tjedan odnijela četvoromjesečnu bebu u centar za socijalni rad, s namjerom da je ondje i ostavi.
'Nisu primili bebu jer je Spasenija imala supruga i krov nad glavom, ali su joj ponudili pomoć', kazali su mještani.