Britanska administracija još od 60-ih razvija operaciju London Bridge. Iza tog naziva kriju se planovi za prve dane nakon smrti kraljice Elizabetu II. Uključuju, među ostalim, prijenos kraljevskih ovlasti. Međutim, nasljednik na tronu, princ Charles neće automatski preuzeti i njezinu titulu čelnika Commonwealtha.
Organizacija 53 države, uglavnom bivše britanske kolonije osnovana je 1931-ve, obuhvaća oko 20% Zemljina kopna i gotovo 2 i pol milijarde ljudi. Čelnica Commonwealtha nema nikakve ovlasti u svakodnevnom političkom životu zemalja članica.
Britanska diplomacija pojačala je lobiranje da princ Charles postane sljedeći čelnik. Odluka bi mogla biti donesena na summitu koji će se u travnju održati u Londonu.
Vjerojatno je da će 91-godišnju kraljicu princ Charles naslijediti na tronu Ujedinjenog kraljevstva kao i još 15 zemalja. Drugi u nasljednom redu je stariji Charlesov sin, princ William. Rođenjem njegove djece, princa Georga i princeze Charlotte, Williamov brat, princ Harry pao je na peto mjesto.