Zrakoplov Turkish Airlinesa u kojem je bilo 277 putnika i 11 članova posade hitno je evakuiran odmah nakon slijetanja u nepalski glavni grad Katmandu.
Naime, kako su potvrdili iz zrakoplovne kompanije, uočen je dim iz stajnog trapa dok je avion, koji je doletio iz Istanbula, već bio na pisti, javlja Reuters.
Na dramatičnim snimkama koje su objavljene na mrežama vidi se kako se putnici spuštaju iz zrakoplova koji se dimi.
Nepalska uprava civilnog zrakoplovstva (CAAN) izjavila je da je izbio požar na stražnjoj desnoj gumi Airbusa A330 te je ugašen prije nego što je avion odvučen do rulne staze.
Svih 277 putnika i 11 članova posade evakuirano je kroz izlaze za nuždu, a nitko nije ozlijeđen, priopćili su regulator zrakoplovstva i zrakoplovna tvrtka.
"Naši timovi pokrenuli su tehničke preglede zrakoplova. Početne procjene pokazuju da je požar uzrokovan tehničkim kvarom u hidrauličnoj cijevi", rekao je Yahya Ustun, viši potpredsjednik za komunikacije zrakoplovne tvrtke u objavi na platformi X.