Neredi u Sanaai su eruptirali kad su tisuće prosvjednika, među kojima su bili odvjetnici i studenti, umarširali u grad i pokušali doći do glavnog trga Al-Tahrir što im vlasti nisu dozvoljavale.
Stotine protuvladinih prosvjednika sukobile su se s pristašama jemenskog predsjednika južno od glavnog grada Sanae. Prosvjednici i predsjednikovi pristaše međusobno su se gađali kamenjem, a policija je pucala u zrak, rekli su očevidci. Međutim, policija nije uspjela smiriti gomilu u industrijskom gradu Tiazu. Policija se rasporedila između petstotinjak protuvladinih prosvjednika i stotinjak pristaša predsjednika Alija Abdulaha Saleha kako bi spriječila sukobe.
Protuvladini prosvjedi dobili su zamah zadnjih tjedana, na kojima bi se okupilo i više desetaka tisuća ljudi. Saleh je rekao da će otići s vlasti pošto mu istekne mandat 2013., obećavši da neće predati vlast sinu, uz druge političke ustupke. No oporba, nezadovoljna Salehovim ustupcima, ostaje pri svojim zahtjevima.
SAD se uvelike uzda u Saleha kao saveznika u borbi s Al-Kaidinim ogrankom u Jemenu koja planira napade u susjednoj Saudijskoj Arabiji, najvećoj izvoznici nafte. Nestabilnost u Jemenu mogla bi ozbiljno ugroziti političku i sigurnosnu stabilnost u zemljama Perzijskog zaljeva.
Saleh, koji vlada Jemenom 32 godine, odgodio je posjet Washingtonu u nedjelju zbog stanja u regiji, javila je državna novinska agencija.