'Europski povjerenik za pravosuđe Franco Frattini jasno nam je rekao da će slovenskog ministra unutarnjih poslova pozvati na razgovor i tražiti da mu kaže što se to u Sloveniji događa', rekao je na konferenciji za novinare u Ljubljani nakon povratka 'karavane izbrisanih' iz Bruxellesa predsjednik inicijative
Alaksandar Todorović.
Na putovanju po više europskih gradova 40-ak izbrisanih upoznalo je s tim pitanjem nevladine udruge u Italiji, Francuskoj i Belgiji, razgovaralo s članovima Europskog parlamenta iz više europskih stranaka ljevice i zelenih koji su im obećali da će s time upoznati svoje nacionalne parlamente, a Frattiniju su predali i tekst svoje tužbe na Europskom sudu za ljudska prava.
Slovenski aktivist za ljudska prava Andrej Kurnik koji je također bio u pratnji 'karavane izbrisanih' rekao je kako su u Francuskoj od nekih stranaka dobili obećanje da će o tome obavijestiti i predsjednika Jacquesa Chiraca, kako bi pitanje izbrisanih bilo riješeno do kraja 2007. budući da s početkom 2008. Slovenija preuzima predsjedanje Europskom unijom.
'Bilo bi nedopustivo da Europskom unijom predsjeda država koja krši ljudska prava', ocijenio je Kurnik.