Ministar obrane Arturo Parisi iznio je službene podatke pred
parlamentarnom istražnom komisijom o utjecaju osiromašenog urana na zdravlje talijanskih vojnika, ali Vojni opservatorij- znanstveni odbor zadužen za problematiku zaštite i priznavanja prava pripadnika oružanih i policijskih snaga, kao i udruge obitelji oboljelih vojnika iznose puno teže podatke.
Prema podacima ministarstva obrane, 255 vojnika koji su bili u mirovnim misijama na Balkanu, u Afganistanu, Iraku i Libanonu u razdoblju od 1996.-2006., oboljelo je od raka, a umrlo ih je 37.
U istom razdoblju, od ukupnog broja vojnika u Italiji, od 190 tisuća, od raka je oboljelo 1.427 talijanskih vojnika a ni jedan nije bio u misiji u inozemstvu.
Tim podatkom ministarstvo obrane želi dokazati kako bolesti nisu izazvane isključivo utjecajem osiromašenog urana.
Domenico Leggiero iz Vojnog opservatorija je listu Repubblica izjavio da su brojke o oboljelim vojnicima po povratku iz misija u inozemstvu mnogo veće, i do tri puta, od onih koje je iznio ministar Parisi.
Ministarstvo obrane izdvojilo je u 2007. godini 170 milijuna eura za vojnike koji su oboljeli od raka pod utjecajem osiromašenog urana i za obitelji umrlih vojnika.
Američke snage upotrijebile su streljivo s osiromašenim uranom u napadima na tenkove srpskih snaga u Bosni i na
Kosovu.