Militantna skupina je očito bila uvjerena da su uređaji sigurni, iako je u to doba trajala provjera njihove sigurnosti zbog dva incidenta. U ponedjeljak je jedan pripadnik Hezbolaha primio pejdžer koji mu je eksplodirao u kutiji. Par dana prije pejdžer jednog višeg časnika Hezbolaha eksplodirao je i ozlijedio podređenog mu.
U utorak su u koordiniranom napadu detonirane tisuće pejdžera s potpisom Gold Apolla, a u srijedu i stotine voki-tokija. Otprilike tri grama pentrit eksploziva bilo je sakriveno u pejdžerima, što je prošlo mjesecima neprimjećenmo kod Hezbolaha. Jedan od sigurnosnih izvora Reutersa kaže da je taj eksploziv jako teško uočiti ili otkriti s bilo kakvim uređajem ili skenerom.
Hezbollah je temeljito provjeravao dojavljivače nakon što su isporučeni Libanonu, počevši od 2022., a to je uključivalo putovanja kroz zračne luke s njima kako bi bili sigurni da neće pokrenuti alarme, rekla su Reutersu dva dodatna izvora.
Napadi i distribucija uređaja, unatoć rutinskim pretragama i provjerama sigurnosnih propusta, ozbiljno su uzdrmali reputaciju Hezbolaha kao najstrašnijeg saveznika u tzv. iranskoj "osovini otpora", svojevrsnom "kišobranu" protuizralskih militantnih skupina razasutih diljem Bliskog istoka.