Stranica za praćenje zrakoplovnih letova Flightradar24 prikazuje na svojoj karti let zrakoplova AI171 Air India s aerodroma u Ahmedabadu.
Zrakoplov Air India s 242 putnika na letu za London srušio se nekoliko minuta nakon polijetanja iz zapadnoindijskog grada Ahmedabada u četvrtak, priopćili su zrakoplovna kompanija i policija, ne navodeći stanje putnika i osoblja.
Zrakoplov je bio na putu prema zračnoj luci Gatwick u Velikoj Britaniji, priopćila je Air India, dok su policajci rekli da se srušio u civilnom području u blizini zračne luke.
Flightradar24 navodi da je riječ o Boeingu 787-8 Dreamliner, jednom od najmodernijih putničkih zrakoplova u upotrebi, javlja Reuters.
Do nesreće je došlo ubrzo nakon polijetanja zrakoplova, a na snimkama koje su se pojavile u medijima vidi se kako zrakoplov teško uspijeva postići visinu te nestaje iza objekata, a zatim se uzdiže stup vatre i dim.
Prema objavljenim podacima, dosegnuo je visinu od samo 245 metara, nakon čega se srušio.